Danskalendern för västra Sverige
Till Alldans                              Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram        ikon = kort info om föreningen
  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
Orkester
 
Dans
 
 06 sept
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 10 sept
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 13 sept
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 14 sept
Torsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 20 sept
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 24 sept
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 27 sept
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 04 okt
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 08 okt
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 11 okt
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 18 okt
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 22 okt
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 24 okt
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 25 okt
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 31 okt
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 01 nov
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 05 nov
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 07 nov
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 08 nov
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 14 nov
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 15 nov
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 19 nov
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 21 nov
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 22 nov
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 28 nov
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 29 nov
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 03 dec
Söndag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 05 dec
Tisdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 06 dec
Onsdag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 21 sept
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 12 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 09 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 30 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 01 feb
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 22 feb
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 22 mars
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 05 april
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 24 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Anders Björk.
  
 Motions och Gilledans.
 
 11 okt
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Anders Björk.
  
 Gammaldanskurs.
 
 22 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Anders Björk.
  
 Motions och Gilledans.
 
 19 nov
Söndag
  17.30-20.30
  Inlands Folkdansare
--
 Anders Björk.
  
 Motions-Gilledans Avslutning, Fika ingår.
 
 27 sept
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Anders.
  
 
 
 01 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Anders.
  
 
 
 02 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Anders.
  
 
 
 22 nov
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Anders.
  
 
 
 26 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Anders.
  
 
 
 28 sept
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 04 okt
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Arne
  
 
 
 02 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 08 nov
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Arne
  
 
 
 18 jan
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 08 feb
Torsdag
  18,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 11 sept
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Bengt
  
 
 
 14 sept
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 17 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 16 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Bengt
  
 
 
 19 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 29 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 13 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Bengt
  
 
 
 19 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 23 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 29 nov
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Bengt
  
 
 
 07 dec
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 11 jan
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 15 feb
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 01 mars
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 15 mars
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 11 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Bennyz
 
  Hambo
 
 17 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Bo Liljedahl
  
 
 
 27 aug
Söndag
  18.00 - 22.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Charlies
  
 Parkudden Tranemo .
 
 06 sept
Onsdag
  19.00-22.30
  Sätila
--
 Charlies
  
 Snoa, Svingen, Schottis, Bytessnoa Susanna .
 
 19 sept
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Charlies
  
 
 
 22 sept
Fredag
  19.00-24.00
  Sätila
--
 Charlies
  
 RÄKFESTEN.
 
 27 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 08 okt
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 Charlies
  
 
 
 25 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 31 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Charlies
  
 
 
 05 nov
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Charlies
  
 
 
 14 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Charlies
  
 
 
 15 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Charlies
 
  Josefin
 
 22 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 04 dec
MÃ¥ndag
  19.00--22.30
  Viggen
--
 Charlies
  
 Avslutning! Vi bjuder på fika. OBS! Tiden!.
 
 06 dec
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Charlies
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 25 aug
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 C-laget
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 30 aug
Onsdag
  19:00-22:00
  Hindås
--
 C-laget
  
 
 
 03 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 C-laget
  
 
 
 04 okt
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 C-laget
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 22 okt
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 C-laget
  
 
 
 14 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 C-laget
  
 
 
 29 nov
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 C-laget
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 17 dec
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 C-laget
  
 
 
 27 dec
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 C-laget
  
 MELLANDAGSDANSEN.
 
 20 sept
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Conny
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Conny
  
 Polka, Tjeckisk polka .
 
 24 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Conny
  
 
 
 25 sept
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Conny
  
 
 
 10 okt
Tisdag
  19.99-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Conny
  
 
 
 11 okt
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Conny
  
 
 
 23 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Conny
  
 
 
 24 okt
Tisdag
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Conny
  
 Buggkurs.
 
 05 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Conny
  
 
 
 20 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Conny
  
 
 
 22 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Conny
 
 
 03 dec
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Conny
  
 
 
 05 dec
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Conny
  
 
 
 13 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 01 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 14 sept
Torsdag
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Conny.
  
 Nu startar höstens danser.
 
 27 aug
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Diggarna
  
 Gammaldans.
 
 10 sept
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 Diggarna
  
 
 
 12 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Diggarna
  
 
 
 20 sept
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Diggarna
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 26 sept
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Diggarna
  
 
 
 04 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Diggarna
  
 
 
 07 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Diggarna
  
 
 
 15 nov
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Diggarna
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 21 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Diggarna
  
 
 
 29 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Diggarna
  
 Norsk pariserpolka
 
 03 dec
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 Diggarna
  
 
 
 10 dec
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Diggarna
  
 
 
 13 sept
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Dj Jan-Inge.
  
 
 
 01 nov
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Dj Jan-Inge.
  
 
 
 07 sept
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
 Duo Blå
  
 Tag med fika.
 
 11 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 25 okt
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Duo Blå
  
 
 
 31 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Duo Blå
  
 
 
 08 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 12 april
Torsdag
  19,00-22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Duo Blå
  
 
 
 01 sept
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Dur-X
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 27 sept
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Dur-X
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 24 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Dur-X
  
 
 
 22 nov
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Dur-X
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 15 dec
Fredag
 
  Borås GDF
--
 Dur-X
  
 Julagille.
 
 03 dec
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 DUR-X.
  
 
 
 03 sept
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Eva o Ingvar
  
 Gammaldans.
 
 13 sept
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Eva o Ingvar
  
 Pariserpolka, Isabella .
 
 20 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 18 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 01 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Eva o Ingvar
  
 
 07 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Eva o Ingvar
  
 
 
 12 nov
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Eva o Ingvar
  
 
 
 29 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 05 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Evert m. fl..
  
 Motions och Gilledans.
 
 20 sept
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Evert och Gunnar.
  
 Gammaldanskurs.
 
 10 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 
 
 05 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 09 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Evert.
  
 
 
 22 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 
 
 26 okt
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 06 nov
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Evert.
  
 
 
 16 nov
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 25 jan
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 08 mars
Torsdag
  19.30 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 29 mars
Torsdag
  19,00-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 18 sept
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Göran.
  
 
 
 30 okt
MÃ¥ndag
  19.00-21.30
  Viggen
--
 Göran.
  
 
 
 27 nov
MÃ¥ndag
  19.00-2130
  Viggen
--
 Göran.
  
 
 
 08 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Ingen dans idag.
  
 
 
 18 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Janne & Henrik.
  
 Tindrande ögon, I washed my hands .
 
 03 sept
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 17 sept
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 01 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 15 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 29 okt
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 11 nov
Lördag
  18.00-21.30
 Marstrand
--
 Kode Spelmän
  
 
 
 12 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 26 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 24 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
 Levins
  
 
 
 29 aug
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 Levins
  
 
 
 06 sept
Onsdag
  19:30-23:00
 Varbergsbygdens GDF
--
 Levins
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 15 sept
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Levins
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 26 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Levins
  
 
 
 03 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Levins
  
 
 
 25 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Levins
 
 
 08 nov
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Levins
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 21 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Levins
  
 
 
 28 nov
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Levins
  
 
 
 09 dec
Lördag
  19.00 - 23.30
  Anten
ikon --
 Levins
  
 
 
 14 dec
Torsdag
  19.00 - 22.00
  Friska Viljors GDF
 K
 Levins
  
 
 
 25 okt
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Liljedahls
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 29 aug
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  18.30 - 22.00
  Sandsjön
 K
 Musikanläggning
  
 -AVSLUTNING-
 
 30 aug
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Kursstart Gammaldans.
 
 05 sept
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
 
 
 06 sept
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Gammaldanskurs.
 
 12 sept
Tisdag
  19.00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Musikanläggning
  
 Motionsdans.
 
 .
 ..
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Kursstart Buggkurs.
 
 13 sept
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Gammaldanskurs.
 
 19 sept
Tisdag
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Buggkurs.
 
 26 sept
Tisdag
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Buggkurs.
 
 27 sept
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Gammaldanskurs.
 
 04 okt
Onsdag
  18.00-21.40
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Gammaldanskurs.
 
 10 okt
Tisdag
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Buggkurs.
 
 17 okt
Tisdag
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Musikanläggning
  
 Buggkurs.
 
 25 aug
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
 Mysfox - nybörjarkurs gång 3.
  
 Dansledare Mia.
 
 01 sept
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
 Mysfox - nybörjarkurs gång 4.
  
 Dansledare Mia.
 
 08 sept
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
 Mysfox - nybörjarkurs gång 5.
  
 Dansledare Mia.
 
 15 sept
Fredag
  18.00-19.00
  Hambologen
--
 Mysfox - nybörjarkurs gång 6 avslutning.
  
 Dansledare Mia.
 
 31 aug
Torsdag
  18.30 - 21.30
  Kungälvs Folkpark
--
 OBS Är inställt.
  
  Ingen dans.
 
 05 sept
Tisdag
  19.00 - 22.00
  Furulundsparken
 K
 Rent Drag
  
 
 
 13 sept
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Rent Drag
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 19 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Rent Drag
  
 
 
 24 okt
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Rent Drag
  
 
 
 05 nov
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 Rent Drag
  
 
 
 28 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Rent Drag
  
 
 
 13 dec
Onsdag
  19:30-23:00
 Varbergsbygdens GDF
--
 Rent Drag
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 22 okt
Söndag
  17.00 - 21.00
 Tranemo DF Limmared
--
 Rent Drag.
  
 
 
 27 sept
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Robbans
  
 Mazurka, Ella .
 
 17 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Robbans
  
 
 
 18 okt
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Robbans
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 29 okt
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Robbans
  
 
 
 03 sept
Söndag
  18.00-22.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Robbans.
  
 Parkudden Tranemo .
 
 15 nov
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Ronny.
  
 
 
 27 aug
Söndag
  18.00 - 21.00
  Munkedals Folkets park
--
 Spelfinkarna
  
 Sommardans.
 
 24 sept
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 Spelfinkarna
  
 
 
 15 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Sture o Ulf
  
 
 
 03 okt
Tisdag
  18.30-21.30
  Får ja Lov
--
 Sture Persson.
  
 Buggkurs.
 
 01 nov
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Sweedz.
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 08 nov
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Sweedz.
 
 
 19 nov
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Sweedz.
  
 
 
 13 dec
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Säröarna.
  
 
 
 08 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Tore.
  
 Motions och Gilledans.
 
 15 okt
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Tore.
  
 
 
 18 okt
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Tore.
  
 
 
 12 nov
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Tore.
  
 
 
 06 dec
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Tore.
  
 
 
 10 dec
Söndag
  17.30-20.00
  Skepplanda
--
 Tore.
  
 Avslutning! Anmälan krävs..
 
 08 sept
Fredag
  20.00-23.30
  Hambologen
--
 Trippix
  
 Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
 
 10 sept
Söndag
  18,00 - 21.30
  Fröjden/Jönköping
 K
 Trippix
  
 Gammaldans.
 
 04 okt
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Trippix
  
 Vals, Valsmazurka.
 
 10 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Trippix
  
 
 
 11 okt
Onsdag
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Trippix
  
 se www.facebook.com/Vbggdf.
 
 05 dec
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Trippix
  
 Avslutning.
 
 06 dec
Onsdag
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Trippix
  
 AVSLUTNING .
 
 12 dec
Tisdag
  18.30-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Trippix
  
 Avslutning! Vi bjuder på fika! OBS! Tiden!.
 
 12 sept
Tisdag
  19.00-22.00
  Fräntorps Folkets hus
--
 Trippix 3st
  
 
 
 19 nov
Söndag
  18:00-21:30
  Hindås
--
 Trippix 3st
  
 
 
 26 nov
Söndag
  17.00 - 21.00
  Tranemo DF Limmared
--
 Trippix.
  
 
 
 10 sept
Söndag
  17.30-20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Ulf o Lasse (Kode spelmän).
  
 Motions och Gilledans.
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B