Danskalendern
27 juni Tisdag
Sandsjön
18.30 - 22.00
    Eva o Ingvar
Första tanken.
28 juni Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Charlies
Råön
19.00 - 22.00
    Duo Blå
3 gamla och en modern.
29 juni Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    OBS Är inställt.
Inställt. Ingen dans 29/6.
Ny artikel
   
Sätila
19.00-22.00
    HÄSTABACKEN.
Ev Conny + ?.
30 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Charlies
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Bugg Fortsättningskurs.
Dansledare Mia.
2 juli Söndag
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Bo & Bengt.
Ny artikel
   
Årås Kvarn Kölingared
18.00
    Eva o Ingvar
Gammaldans.
5 juli Onsdag
Råön
19.00 - 22.00
    Eva o Ingvar
3 gamla och en modern.
6 juli Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    HÄSTABACKEN.
INGEN DANS IDAG.
7 juli Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Bugg Fortsättningskurs.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Robbans
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
9 juli Söndag
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Musikanläggning
Sommardans.
12 juli Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Eva o Ingvar
Råön
19.00 - 22.00
    Charlies
3 gamla och en modern.
13 juli Torsdag
Sätila
19.00-22.00
    HÄSTABACKEN.
Conny + ? .
14 juli Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Bugg Fortsättningskurs.
Dansledare Mia.
16 juli Söndag
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Mats Lennarts
Sommardans.
19 juli Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Robbans
Råön
19.00 - 22.00
    Bennyz
3 gamla och en modern.
20 juli Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Eva o Ingvar
Tag med fika.
Ny artikel
   
Sätila
19.00-22.00
    HÄSTABACKEN.
Musikanläggning/Orkester .
21 juli Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Bugg Fortsättningskurs.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Sweedz.
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
23 juli Söndag
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Musikanläggning
Sommardans.
26 juli Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Bo Liljedahl
Råön
19.00-22.00
    Spelfinkarna
3 gamla och en modern.
27 juli Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Spelfinkarna
Tag med fika.
Ny artikel
   
Sätila
19.00-22.00
    HÄSTABACKEN.
Charlies.
28 juli Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Bugg Fortsättningskurs.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Bo Liljedahl
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
30 juli Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Sven Gunnars
Gammaldans.
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Bjarnes.
Sommardans.
1 augusti Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    C-laget
2 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Levins
3 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Charlies
Tag med fika.
Ny artikel
   
Sätila
19.00-22.00
    HÄSTABACKEN.
Conny + ? .
4 augusti Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Bugg Fortsättningskurs.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Robbans
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
6 augusti Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Svante o Co
Gammaldans.
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Mats Lennarts
Sommardans.
8 augusti Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Duo Blå
Sandsjön
18.30 - 22.00
    Musikanläggning
9 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Diggarna
10 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Duo Blå
Tag med fika.
11 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Diggarna
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 1.
Dansledare Mia.
13 augusti Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Trippix
Augustifest.
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Evert & Gunnar.
15 augusti Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Trippix
Sandsjön
18.30 - 22.00
    Musikanläggning
Peikkun Video:   
16 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Rent Drag
17 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Eva o Ingvar
18 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Rent Drag
Dansledare Mia.
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 2.
Dansledare Mia.
20 augusti Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Charlies
Gammaldans.
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Munkedals Dragspelsklubb.
Sommardans.
Ny artikel
   
Smålandsstenar
1700-2200
    Eva o Ingvar
55-årsfest.
22 augusti Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Diggarna
Ny artikel
   
Sandsjön
18.30 - 22.00
    Musikanläggning
23 augusti Onsdag
Hindås
19:00-22:00
    Trippix 3st
24 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Levins
25 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 3.
Dansledare Mia.
27 augusti Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Diggarna
Gammaldans.
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Spelfinkarna
Sommardans.
Tranemo DF Limmared
18.00 - 22.00
    Charlies
Parkudden Tranemo Ingen kurs.
29 augusti Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Levins
Ny artikel
   
Sandsjön
18.30 - 22.00
    Musikanläggning
-AVSLUTNING-
30 augusti Onsdag
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Kursstart Gammaldans.
Hindås
19:00-22:00
    C-laget
31 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Charlies
Medtag fika.
1 september Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 4.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Dur-X
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
3 september Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Gammaldans.
Tranemo DF Limmared
18.00-22.00
    Robbans.
Parkudden Tranemo Ingen kurs.
5 september Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Dear one Video:   
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Rent Drag
Ny artikel
   
6 september Onsdag
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Levins
se www.facebook.com/Vbggdf.
8 september Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Trippix
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 5.
Dansledare Mia.
10 september Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Trippix
Gammaldans.
Skepplanda
17.30-20.00
    Evert.
11 september MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Bengt
12 september Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Trippix 3st
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Kursstart Buggkurs.
13 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny o Peter
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Rent Drag
se www.facebook.com/Vbggdf.
15 september Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 6 avslutning.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Levins
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
17 september Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Bengt
18 september MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Göran.
19 september Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Charlies
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
20 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Får ja Lov
18.00-21.40
    Evert och Gunnar.
Gammaldanskurs.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Diggarna
se www.facebook.com/Vbggdf.
24 september Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Conny
25 september MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Conny
26 september Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Diggarna
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
27 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Dur-X
se www.facebook.com/Vbggdf.
1 oktober Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Anders.
2 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Anders.
3 oktober Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Levins
Får ja Lov
18.30-21.30
    Sture Persson.
Buggkurs.
4 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Diggarna
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    C-laget
se www.facebook.com/Vbggdf.
8 oktober Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Ingen dans idag.
9 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Evert.
10 oktober Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.99-22.00
    Conny
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
11 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Får ja Lov
18.00-21.40
    Anders Björk.
Gammaldanskurs.
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Trippix
se www.facebook.com/Vbggdf.
15 oktober Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Tore.
16 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Bengt
17 oktober Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Bo Liljedahl
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
18 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Robbans
se www.facebook.com/Vbggdf.
22 oktober Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Evert.
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Rent Drag.
23 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Conny
24 oktober Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Rent Drag
Får ja Lov
18.30-21.30
    Conny
Buggkurs.
25 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Liljedahls
se www.facebook.com/Vbggdf.
29 oktober Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Bengt
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Robbans
30 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Göran.
31 oktober Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Duo Blå
zz
   
194.71.122.95NR=83
1 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny o Peter
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Sweedz.
se www.facebook.com/Vbggdf.
5 november Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Conny
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Charlies
6 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Evert.
7 november Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Eva o Ingvar
8 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Levins
se www.facebook.com/Vbggdf.
12 november Söndag
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Tore.
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Eva o Ingvar
13 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Bengt
14 november Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Charlies
15 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Sture o Ulf
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Diggarna
se www.facebook.com/Vbggdf.
19 november Söndag
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Bengt
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Sweedz.
zz
   
83.254.28.112NR=15
20 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Conny
21 november Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Diggarna
22 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Dur-X
se www.facebook.com/Vbggdf.
26 november Söndag
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Anders.
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Trippix.
27 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-2130
    Göran.
28 november Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Levins
29 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    C-laget
se www.facebook.com/Vbggdf.
3 december Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Conny
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    DUR-X.
4 december MÃ¥ndag
Viggen
19.00--22.30
    Charlies
Avslutning! Vi bjuder på fika. OBS! Tiden!.
5 december Tisdag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Conny
6 december Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Charlies
se www.facebook.com/Vbggdf.
9 december Lördag
Anten
19.00 - 23.30
    Levins
10 december Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Tore.
Avslutning! Anmälan krävs..
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Diggarna
12 december Tisdag
Fräntorps Folkets hus
18.30-22.00
    Trippix
Avslutning! Vi bjuder på fika! OBS! Tiden!.
13 december Onsdag
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Rent Drag
se www.facebook.com/Vbggdf.