Danskalendern
25 september Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Robbans
Får ja Lov
1830-2130
    Thore och Thomas.
Buggkväll OBS! Backa folkets hus.
Halmstad
19.30-23.00
    Levins
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinlag.
Viggen
19.00-22.00
    Diggarna
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
zz
   
176.68.217.249NR=63
26 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Lottas polka Video:   
Får ja Lov
1800 2130
    Tore Carlsson (Trippix).
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Dj Jan-Inge.
Sätila
19.00 - 22.30
    Sweedz.
Mazurka, Nypetschottis .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Levins
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Haga-Lennart.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
27 september Torsdag
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättare.
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
O-bygden
1900-2200
    musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Laggar Stig.
zz
   
85.226.69.149NR=56
28 september Fredag
Ny artikel
   
Sätila
19.00-24.00
    Levins
RÄKFESTEN.
Vessigebro
20,00-23,30
    Robbans
30 september Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Charlies
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Veckans dans Söderåsdansen.
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
Vi tränar inför Ale-festivalen.
Tranemo DF Limmared
17,00-21,00
    Diggarna
Nybörjar & fortsättningskurs.
1 oktober Måndag
Fräntorps Folkets hus
    Evert.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Bengt
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
2 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Diggarna
Halmstad
19.30-23.00
    Rent Drag
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinlag.
Viggen
19.00-22.00
    Connys.
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
3 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny o Peter
Får ja Lov
1800 2130
    Anders Björk.
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Tore.
Sätila
19.00 - 22.30
    Bennyz
Vals, Enskedefröjdens vals.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Robbans
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Evert.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
4 oktober Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättar.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2115
    musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Bengt
7 oktober Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Bo Liljedahl o Thomas
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Inlands Folkdansare
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän.
Motions och Gillesdans.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
00.00 - 00.00
    Ingen Dans.
Inställt pga Gillesdansdagen 6 okt.
Tranemo DF Limmared
17,00-21,00
    Robbans
Nybörjar & fortsättningskurs.
8 oktober Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-31.45
    Evert.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Anders.
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
9 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Får ja Lov
1830-2130
    Conny Brodin (C-Laget).
Buggkväll + inslag av Foxtrot.
Halmstad
19.30-23.00
    Trippix
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Levins
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
10 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Trippix
Får ja Lov
1800 2130
    Sture Johansson ( Rent drag).
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Bengt
Sätila
19.00 - 22.30
    Robbans
Hambo Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    C-laget
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Lennart Hellberg.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
11 oktober Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättare.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
O-bygden
1900-2200
    musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
14 oktober Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Norrahammars Folkets Hus
18.00 - 21.30
    Tång o Co
Gammaldans.
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Anders.
Tranemo DF Limmared
17,00-21,00
    Dur-X
Nybörjar & fortsättningskurs.
15 oktober Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Bengt.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Tore.
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
16 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Dur-X
Halmstad
19.30-23.00
    Robbans
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Charlies
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
zz
   
176.68.217.249NR=63
zz
   
176.68.217.249NR=63
zz
   
78.67.214.139NR=43
zz
   
176.68.217.249NR=63
17 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid&Gunnar .
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Sätila
19.00 - 22.30
    Janne & Henrik.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Trippix
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Ulf fr. Kode spelmän.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
18 oktober Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättare.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2115
    musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
19 oktober Fredag
Får ja Lov
1900-2200
    Trippix
Danskväll Gammal o Modern i Granngården/Bjurslättsskolan.
21 oktober Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Diggarna
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Inlands Folkdansare
17.30 - 20.00
    Anders Björk.
Motions och Gillesdans.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
22 oktober Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Göran.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Conny
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
23 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Levins
Får ja Lov
1830-2130
    Thore och Thomas.
Buggkväll + inslag av Foxtrot.
Halmstad
19.30-23.00
    Diggarna
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinlag.
Viggen
19.00-22.00
    Trippix
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
24 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Kode Spelmän
Får ja Lov
1800 2130
    John Carlsson (Robbans).
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Säröarna.
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Jiggartango Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Sweeds.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Tore Carlsson .
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
25 oktober Torsdag
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättare.
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
O-bygden
1900-2200
    musikanläggning.
Polskedans.
28 oktober Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Robbans
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Bengt
29 oktober Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Anders.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Arne
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
30 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Charlies
Halmstad
19.30-23.00
    C-laget
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 22.00
    Diggarna
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Rent Drag
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
31 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Får ja Lov
1800 2130
    Anders Björk.
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders.
Sätila
19.00 - 22.30
    Conny
Dear one Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Bo Liljedahl
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Evert.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
1 november Torsdag
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättare.
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
O-bygden
1900-2115
    musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Bengt
4 november Söndag
Inlands Folkdansare
17.30 - 20.00
    Bengt.
Motions och Gillesdans.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Anders.
5 november Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Evert.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Anders.
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
6 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Får ja Lov
1830-2130
    Sture Johansson ( Rent drag).
Buggkväll + inslag av Foxtrot.
Halmstad
19.30-23.00
    Charlies
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Diggarna
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
7 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Får ja Lov
1800 2130
    Tore Carlsson (Trippix).
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Bengt
Sätila
19.00 - 22.30
    Sweedz.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Rent Drag
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Ulf fr. Kode spelmän.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
8 november Torsdag
Alafors buggkurs
19.30 - 21.00
    Musikanläggning
Bugg Fortsättare.
Alafors buggkurs
18.30 - 19.45
    Musikanläggning
Bugg Nybörjare.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2200
    Schenellkvintetten efter paus.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Arne
11 november Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Norrahammars Folkets Hus
18.00 - 21.30
    Svante o Co
Gammaldans.
Ny artikel
   
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
12 november Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Bengt.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Conny
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
13 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Robbans
Halmstad
19.30-23.00
    Rent Drag
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Connys.
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
14 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Får ja Lov
1800 2130
    Conny Brodin (C-Laget).
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Ronny.
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Vikasving Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Diggarna
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Tore Carlsson .
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00. Avslutning med fika.
15 november Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
AVSLUTNING Bugg Nyb. o Forts..
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
O-bygden
1900-2115
    musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
18 november Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
Inlands Folkdansare
17.30 - 20.00
    Evert o Gunnar.
Motions-Gillesdans Avslutning, Fika ingår.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Höstmöte.
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Bengt
19 november Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Conny.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Tore.
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
20 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Får ja Lov
1830-2130
    Sture Persson.
Buggkväll + inslag av Foxtrot.
Halmstad
19.30-23.00
    Robbans
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Levins
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
21 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny o Peter
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid&Gunnar .
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Tore.
Sätila
19.00 - 22.30
    Diggarna
Peikkun Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Dur-X
22 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
O-bygden
1900-2200
    musikanläggning.
Polskedans.
25 november Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Conny
26 november Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Göran.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Bengt
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
27 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    C-laget
Halmstad
19.30-23.00
    Trippix
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Eva o Ingvar
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
28 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid&Gunnar .
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders.
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    C-laget
29 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2115
    musikanläggning.
Polskekurs.
2 december Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Rävlanda DG
18.30-21.00
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 -20.00
    Bengt
3 december Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Conny.
Viggens motionsdans.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Evert.
Gammaldans med kursinslag.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Orkester.
Avslutning - Men extra avslutning 9 dec i Skepplanda.
4 december Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Dur-X
Får ja Lov
1830-2130
    Conny Brodin (C-Laget).
Buggkväll + inslag av Foxtrot.
Halmstad
19.30-23.00
    Diggarna
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 22.00
    June-Spelmän.
Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Charlies
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
5 december Onsdag
Högsbo
13.30 - 15.45
    Arne
Sätila
19.00 - 22.30
    Trippix 3st
AVSLUTNING .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Charlies
6 december Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
O-bygden
1900-2200
    musikanläggning.
Polskedans.
7 december Fredag
Får ja Lov
1900-2200
    C-laget
Danskväll gammal o modern i Granngården/Bjurslättsskolan.
8 december Lördag
Anten
    Levins
9 december Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Norrahammars Folkets Hus
18.00 - 21.30
    Diggarna
Gammaldans.
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
AVSLUTNING Obs! Föranmälan.
10 december Måndag
Fräntorps Folkets hus
19.15-21.45
    Charlies
Viggens motionsdans, Avslutning.
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Arne
Gammaldans med kursinslag.
11 december Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Diggarna
Föreningen bjuder på fika. Borås Lucia sjunger i pausen..
Halmstad
19.30-23.00
    C-laget
Lagagården, Laholm.
Viggen
18.30-22.00
    Trippix
Avslutning OBS Tiden, Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot. Vi bjuder på fika.
12 december Onsdag
Högsbo
13.30 - 15.45
    Conny
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Levins
13 december Torsdag
Friska Viljors GDF
19,00-22,00
    Anders B.
Avslutning.
O-bygden
1900-2200
    musikanläggning.
Allmän polskedans.
16 december Söndag
Hällesåkergården
18.00-21.30
    Diggarna
Gammaldanskurs med Mia Fridans Avslutning.
21 december Fredag
Borås GDF
    Levins
Julagille - Passa på att höra Levins en sista gång innan de lägger instrumenten på hyllan..
27 december Torsdag
Halmstad
19.30-23.00
    Rent Drag
Juldans på Lagagården, Laholm.
Sätila
19.00 - 22.30
    C-laget
MELLANDAGSDANSEN.
zz
   
213.67.109.75NR=2
10 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
17 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
24 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
31 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
7 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
18,30-22,00
    Arne
Årsmöte.
14 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
21 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
28 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
7 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
14 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
21 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
28 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
zz
   
217.214.146.164NR=26
13 april Lördag
Rävlanda DG
14:00-ca18:30
    Musikanläggning
Gillesdansdag, se annons.