Danskalendern
24 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Levins
25 augusti Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 3.
Dansledare Mia.
27 augusti Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Diggarna
Gammaldans.
Munkedals Folkets park
18.00 - 21.00
    Spelfinkarna
Sommardans.
Tranemo DF Limmared
18.00 - 22.00
    Charlies
Parkudden Tranemo .
29 augusti Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Levins
Sandsjön
18.30 - 22.00
    Musikanläggning
-AVSLUTNING-
30 augusti Onsdag
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Kursstart Gammaldans.
Hindås
19:00-22:00
    C-laget
31 augusti Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    OBS Är inställt.
Ingen dans.
1 september Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Dur-X
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 4.
Dansledare Mia.
3 september Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Gammaldans.
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Tranemo DF Limmared
18.00-22.00
    Robbans.
Parkudden Tranemo .
5 september Tisdag
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Dear one Video:   
Furulundsparken
19.00 - 22.00
    Rent Drag
6 september Onsdag
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Ny artikel
   
Sätila
19.00-22.30
    Charlies
Snoa, Svingen, Schottis, Bytessnoa Susanna .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Levins
se www.facebook.com/Vbggdf.
7 september Torsdag
Kungälvs Folkpark
18.30 - 21.30
    Duo Blå
Tag med fika.
8 september Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 5.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Trippix
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
10 september Söndag
Fröjden/Jönköping
18,00 - 21.30
    Trippix
Gammaldans.
Hindås
18:00-21:30
    Diggarna
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Ulf o Lasse (Kode spelmän).
Motions och Gilledans.
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Evert.
11 september MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Bengt
12 september Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Diggarna
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Trippix 3st
Fröjden/Jönköping
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans.
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Kursstart Buggkurs.
13 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny o Peter
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Dj Jan-Inge.
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Pariserpolka, Isabella .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Rent Drag
se www.facebook.com/Vbggdf.
14 september Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
Ny artikel
   
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny.
Nu startar höstens danser.
15 september Fredag
Hambologen
18.00-19.00
    Mysfox - nybörjarkurs gång 6 avslutning.
Dansledare Mia.
Hambologen
20.00-23.30
    Levins
Nybörjarkurs Gammaldans m Fridans.
17 september Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Skepplanda
17.30-20.00
    Bengt
18 september MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Göran.
19 september Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Charlies
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
20 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Får ja Lov
18.00-21.40
    Evert och Gunnar.
Gammaldanskurs.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Conny
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Conny
Polka, Tjeckisk polka .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Diggarna
se www.facebook.com/Vbggdf.
21 september Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
22 september Fredag
Sätila
19.00-24.00
    Charlies
RÄKFESTEN.
24 september Söndag
Hindås
18:00-21:30
    Spelfinkarna
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Anders Björk.
Motions och Gilledans.
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Conny
25 september MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Conny
26 september Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Levins
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Diggarna
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
27 september Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders.
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Robbans
Mazurka, Ella .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Dur-X
se www.facebook.com/Vbggdf.
28 september Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Arne
1 oktober Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Skepplanda
17.30-20.00
    Anders.
2 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Anders.
3 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    C-laget
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Levins
Får ja Lov
18.30-21.30
    Sture Persson.
Buggkurs.
4 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Diggarna
Får ja Lov
18.00-21.40
    Musikanläggning
Gammaldanskurs.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Arne
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Trippix
Vals, Valsmazurka.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    C-laget
se www.facebook.com/Vbggdf.
5 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Evert.
8 oktober Söndag
Hindås
18:00-21:30
    Charlies
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Tore.
Motions och Gilledans.
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Ingen dans idag.
9 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Evert.
10 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Fräntorps Folkets hus
19.99-22.00
    Conny
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
11 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Får ja Lov
18.00-21.40
    Anders Björk.
Gammaldanskurs.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Conny
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Bennyz
Hambo Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Trippix
se www.facebook.com/Vbggdf.
12 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
15 oktober Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Skepplanda
17.30-20.00
    Tore.
16 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Bengt
17 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Robbans
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Bo Liljedahl
Får ja Lov
18.30-21.30
    Musikanläggning
Buggkurs.
18 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Högsbo
13.30 - 15.45
    Tore.
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Janne & Henrik.
Tindrande ögon, I washed my hands .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Robbans
se www.facebook.com/Vbggdf.
zz
   
95.209.93.149NR=3
19 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
22 oktober Söndag
Hindås
18:00-21:30
    C-laget
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Anders Björk.
Motions och Gilledans.
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Evert.
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Rent Drag.
23 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Conny
24 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Dur-X
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Rent Drag
Får ja Lov
18.30-21.30
    Conny
Buggkurs.
Ny artikel
   
25 oktober Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Högsbo
13.30 - 15.45
    Duo Blå
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Levins
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Liljedahls
se www.facebook.com/Vbggdf.
26 oktober Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Evert.
29 oktober Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Skepplanda
17.30-20.00
    Bengt
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Robbans
30 oktober MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Göran.
31 oktober Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Charlies
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Duo Blå
Ny artikel
   
zz
   
194.71.122.95NR=83
1 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Conny o Peter
Högsbo
13.30 - 15.45
    Dj Jan-Inge.
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Sweedz.
se www.facebook.com/Vbggdf.
2 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Arne
5 november Söndag
Hindås
18:00-21:30
    Rent Drag
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Evert m. fl..
Motions och Gilledans.
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Conny
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Charlies
6 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Evert.
7 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Diggarna
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Eva o Ingvar
Ny artikel
   
8 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Högsbo
13.30 - 15.45
    Arne
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Sweedz.
Höjdarrag Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Levins
se www.facebook.com/Vbggdf.
9 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
11 november Lördag
Marstrand
18.00-21.30
    Kode Spelmän
12 november Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Skepplanda
17.30-20.00
    Tore.
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Eva o Ingvar
13 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Bengt
14 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    C-laget
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Charlies
Ny artikel
   
15 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Sture o Ulf
Högsbo
13.30 - 15.45
    Ronny.
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
Josefin Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Diggarna
se www.facebook.com/Vbggdf.
16 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Evert.
19 november Söndag
Hindås
18:00-21:30
    Trippix 3st
Inlands Folkdansare
17.30-20.30
    Anders Björk.
Motions-Gilledans Avslutning, Fika ingår.
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Bengt
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Sweedz.
zz
   
83.254.28.112NR=15
20 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-21.30
    Conny
21 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Levins
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Diggarna
Ny artikel
   
22 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders.
Ny artikel
   
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Conny
Cocosnöten Video:   
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Dur-X
se www.facebook.com/Vbggdf.
zz
   
2.64.131.102NR=3
23 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
26 november Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Skepplanda
17.30-20.00
    Anders.
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Trippix.
27 november MÃ¥ndag
Viggen
19.00-2130
    Göran.
28 november Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Levins
Ny artikel
   
29 november Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Högsbo
13.30 - 15.45
    Bengt
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Diggarna
Norsk pariserpolka
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    C-laget
se www.facebook.com/Vbggdf.
30 november Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
3 december Söndag
Hindås
18:00-21:30
    Diggarna
Ny artikel
   
Skepplanda
17.30-20.00
    Conny
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    DUR-X.
4 december MÃ¥ndag
Viggen
19.00--22.30
    Charlies
Avslutning! Vi bjuder på fika. OBS! Tiden!.
5 december Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Avslutning.
Fräntorps Folkets hus
19.00-22.00
    Conny
Ny artikel
   
6 december Onsdag
Högsbo
13.30 - 15.45
    Tore.
Ny artikel
   
Sätila
19.00 - 22.30
    Trippix
AVSLUTNING .
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Charlies
se www.facebook.com/Vbggdf.
7 december Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
9 december Lördag
Anten
19.00 - 23.30
    Levins
10 december Söndag
Skepplanda
17.30-20.00
    Tore.
Avslutning! Anmälan krävs..
Tranemo DF Limmared
17.00 - 21.00
    Diggarna
12 december Tisdag
Fräntorps Folkets hus
18.30-22.00
    Trippix
Avslutning! Vi bjuder på fika! OBS! Tiden!.
13 december Onsdag
Högsbo
13.30 - 15.45
    Säröarna.
Varbergsbygdens GDF
19:30-23:00
    Rent Drag
se www.facebook.com/Vbggdf.
14 december Torsdag
Friska Viljors GDF
19.00 - 22.00
    Levins
15 december Fredag
Borås GDF
    Dur-X
Julagille.
17 december Söndag
Hindås
18:00-21:30
    C-laget
27 december Onsdag
Sätila
19.00 - 22.30
    C-laget
MELLANDAGSDANSEN.
11 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
18 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Arne
25 januari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Evert.
1 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
8 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
18,30-22,00
    Arne
15 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
22 februari Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
1 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
8 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Evert.
15 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Bengt
22 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
29 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,00-22,00
    Evert.
5 april Torsdag
Friska Viljors GDF
19.30 - 22.00
    Anders B.
12 april Torsdag
Friska Viljors GDF
19,00-22.00
    Duo Blå