Danskalendern för västra Sverige
Till Alldans                              Danskalendern i mobilen. Lägg in denna länk http://alldans.se/mob/?a=0
ikon = länk till hemsida   ikon = Dagens dansprogram        ikon = kort info om föreningen
  
Datum
   Dag
Kl
Förening
  
  
  
Orkester
 
Dans
 
 25 sept
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Robbans
  
 
 
 .
 ..
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Thore och Thomas.
  
 Buggkväll OBS! Backa folkets hus.
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Levins
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinlag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Diggarna
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 26 sept
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
 
 Lottas polka
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Tore Carlsson (Trippix).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Dj Jan-Inge.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Sweedz.
  
 Mazurka, Nypetschottis .
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Levins
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Haga-Lennart.
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 27 sept
Torsdag
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättare.
 
 .
 ..
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Laggar Stig.
  
 
 
 28 sept
Fredag
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  19.00-24.00
  Sätila
--
 Levins
  
 RÄKFESTEN.
 
 .
 ..
  20,00-23,30
  Vessigebro
--
 Robbans
  
 
 
 30 sept
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Charlies
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 Veckans dans Söderåsdansen.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 Vi tränar inför Ale-festivalen.
 
 .
 ..
  17,00-21,00
  Tranemo DF Limmared
 K
 Diggarna
  
 Nybörjar & fortsättningskurs.
 
 01 okt
Måndag
 
  Fräntorps Folkets hus
--
 Evert.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Bengt
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 02 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Diggarna
  
 
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Rent Drag
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinlag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Connys.
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 03 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Anders Björk.
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Tore.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Bennyz
  
 Vals, Enskedefröjdens vals.
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Robbans
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Evert.
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 04 okt
Torsdag
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättar.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Bengt
  
 
 
 07 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Bo Liljedahl o Thomas
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Kode Spelmän.
  
 Motions och Gillesdans.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  00.00 - 00.00
  Skepplanda
--
 Ingen Dans.
  
 Inställt pga Gillesdansdagen 6 okt.
 
 .
 ..
  17,00-21,00
  Tranemo DF Limmared
 K
 Robbans
  
 Nybörjar & fortsättningskurs.
 
 08 okt
Måndag
  19.15-31.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Evert.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Anders.
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 09 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Rent Drag
  
 
 
 .
 ..
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Trippix
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Levins
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 10 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Trippix
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Sture Johansson ( Rent drag).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Robbans
 
  Hambo
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 C-laget
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Lennart Hellberg.
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 11 okt
Torsdag
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättare.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Conny
  
 
 
 14 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Eva o Ingvar
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  18.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Tång o Co
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Anders.
  
 
 
 .
 ..
  17,00-21,00
  Tranemo DF Limmared
 K
 Dur-X
  
 Nybörjar & fortsättningskurs.
 
 15 okt
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Bengt.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Tore.
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 16 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Dur-X
  
 
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Robbans
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Charlies
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 17 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Janne & Henrik.
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Trippix
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Ulf fr. Kode spelmän.
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 18 okt
Torsdag
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättare.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Conny
  
 
 
 19 okt
Fredag
  1900-2200
  Får ja Lov
--
 Trippix
  
 Danskväll Gammal o Modern i Granngården/Bjurslättsskolan.
 
 21 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Diggarna
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Anders Björk.
  
 Motions och Gillesdans.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 
 
 22 okt
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Göran.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Conny
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 23 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Levins
  
 
 
 .
 ..
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Thore och Thomas.
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Diggarna
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinlag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Trippix
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 24 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 John Carlsson (Robbans).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Säröarna.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Eva o Ingvar
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Sweeds.
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Tore Carlsson .
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 25 okt
Torsdag
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättare.
 
 .
 ..
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskedans.
 
 28 okt
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Robbans
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 29 okt
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Anders.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Arne
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 30 okt
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 C-laget
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Diggarna
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Rent Drag
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 31 okt
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Anders Björk.
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Anders.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Conny
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Bo Liljedahl
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Evert.
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 01 nov
Torsdag
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättare.
 
 .
 ..
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Bengt
  
 
 
 04 nov
Söndag
  17.30 - 20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Bengt.
  
 Motions och Gillesdans.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Anders.
  
 
 
 05 nov
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Evert.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Anders.
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 06 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Trippix
  
 
 
 .
 ..
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Sture Johansson ( Rent drag).
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Charlies
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Diggarna
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 07 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Eva o Ingvar
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Tore Carlsson (Trippix).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Sweedz.
  
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Rent Drag
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Ulf fr. Kode spelmän.
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
 
 08 nov
Torsdag
  19.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Fortsättare.
 
 .
 ..
  18.30 - 19.45
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 Bugg Nybörjare.
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 Schenellkvintetten efter paus.
  
 Polskedans.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Arne
  
 
 
 11 nov
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 C-laget
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Kode Hemvärnsgård
ikon --
 Kode Spelmän
  
 
 
 .
 ..
  18.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Svante o Co
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
 
  Ny artikel
 
  
 
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 
 
 12 nov
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Bengt.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Conny
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 13 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Robbans
  
 
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Rent Drag
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Connys.
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 14 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Charlies
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Ronny.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Eva o Ingvar
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Diggarna
  
 
 
 .
 ..
  19.30-21.30
  Ödsmåls bygdegård
ikon --
 Tore Carlsson .
  
 Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00. Avslutning med fika.
 
 15 nov
Torsdag
  18.30 - 21.00
  Alafors buggkurs
--
 Musikanläggning
  
 AVSLUTNING Bugg Nyb. o Forts..
 
 .
 ..
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskekurs.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Snurrebocken
--
 Conny
  
 
 
 18 nov
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Rent Drag
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Inlands Folkdansare
--
 Evert o Gunnar.
  
 Motions-Gillesdans Avslutning, Fika ingår.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 Höstmöte.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 19 nov
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Conny.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Tore.
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 20 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Rent Drag
  
 
 
 .
 ..
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Sture Persson.
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Robbans
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Levins
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 21 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Conny o Peter
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Tore.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Diggarna
 
  Peikkun
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Dur-X
  
 
 
 22 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskedans.
 
 25 nov
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Eva o Ingvar
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Conny
  
 
 
 26 nov
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Göran.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Bengt
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Musikanläggning
  
 
 
 27 nov
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 C-laget
  
 
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Trippix
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Musikanläggning
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Eva o Ingvar
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 28 nov
Onsdag
  19.00 - 21.30
  Anten
ikon --
 Duo Blå
  
 
 
 .
 ..
  1800 2130
  Får ja Lov
--
 Evert Knapelid&Gunnar .
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Anders.
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Charlies
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 C-laget
  
 
 
 29 nov
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 .
 ..
  1900-2115
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskekurs.
 
 02 dec
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 C-laget
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  18.30-21.00
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 
 
 .
 ..
  17.30 -20.00
  Skepplanda
--
 Bengt
  
 
 
 03 dec
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Conny.
  
 Viggens motionsdans.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Evert.
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00 - 21.30
  Älvängen
--
 Orkester.
  
 Avslutning - Men extra avslutning 9 dec i Skepplanda.
 
 04 dec
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Dur-X
  
 
 
 .
 ..
  1830-2130
  Får ja Lov
--
 Conny Brodin (C-Laget).
  
 Buggkväll + inslag av Foxtrot.
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Diggarna
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.00
  Norrahammars Folkets Hus
--
 June-Spelmän.
  
 Motionsdans/gammaldans med kursinslag.
 
 .
 ..
  19.00-22.00
  Viggen
--
 Charlies
  
 Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
 
 05 dec
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Arne
  
 
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 Trippix 3st
  
 AVSLUTNING .
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Charlies
  
 
 
 06 dec
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Polskedans.
 
 07 dec
Fredag
  1900-2200
  Får ja Lov
--
 C-laget
  
 Danskväll gammal o modern i Granngården/Bjurslättsskolan.
 
 08 dec
Lördag
 
  Anten
ikon --
 Levins
  
 
 
 09 dec
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Trippix
  
 Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
 
 .
 ..
  18.00 - 21.30
  Norrahammars Folkets Hus
--
 Diggarna
  
 Gammaldans.
 
 .
 ..
  17.30 - 20.00
  Skepplanda
--
 Evert.
  
 AVSLUTNING Obs! Föranmälan.
 
 10 dec
Måndag
  19.15-21.45
  Fräntorps Folkets hus
--
 Charlies
  
 Viggens motionsdans, Avslutning.
 
 .
 ..
  19.15 - 21.45
  Tre Ting Särögården
 K
 Arne
  
 Gammaldans med kursinslag.
 
 11 dec
Tisdag
  19.00 - 22.30
  Borås GDF
--
 Diggarna
  
 Föreningen bjuder på fika. Borås Lucia sjunger i pausen..
 
 .
 ..
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 C-laget
  
 Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  18.30-22.00
  Viggen
--
 Trippix
  
 Avslutning OBS Tiden, Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot. Vi bjuder på fika.
 
 12 dec
Onsdag
  13.30 - 15.45
  Högsbo
--
 Conny
  
 
 
 .
 ..
  19:30-23:00
  Varbergsbygdens GDF
--
 Levins
  
 
 
 13 dec
Torsdag
  19,00-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 Avslutning.
 
 .
 ..
  1900-2200
  O-bygden
 K
 musikanläggning.
  
 Allmän polskedans.
 
 16 dec
Söndag
  18.00-21.30
  Hällesåkergården
--
 Diggarna
  
 Gammaldanskurs med Mia Fridans Avslutning.
 
 21 dec
Fredag
 
  Borås GDF
--
 Levins
  
 Julagille - Passa på att höra Levins en sista gång innan de lägger instrumenten på hyllan..
 
 27 dec
Torsdag
  19.30-23.00
  Halmstad
--
 Rent Drag
  
 Juldans på Lagagården, Laholm.
 
 .
 ..
  19.00 - 22.30
  Sätila
--
 C-laget
  
 MELLANDAGSDANSEN.
 
 10 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 17 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 24 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 31 jan
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 07 feb
Torsdag
  18,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 Årsmöte.
 
 14 feb
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 21 feb
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 28 feb
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Arne
  
 
 
 07 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 14 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Bengt
  
 
 
 21 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Evert.
  
 
 
 28 mars
Torsdag
  19,30-22,00
  Friska Viljors GDF
 K
 Anders B.
  
 
 
 13 april
Lördag
  14:00-ca18:30
  Rävlanda DG
--
 Musikanläggning
  
 Gillesdansdag, se annons.
 

Copyright Alldans Anders Öfverström       B