Danskalendern
20 januari Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Veckans: Dans i brägårn .
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Conny
Smålandsstenar
17.00 - 21.00
    Donald & Co.
Ledare: Brittmarie & Kjell Nybörjarkurs.
21 januari Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Benny
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Conny.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
22 januari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Får ja Lov
1800 2130
    Anders Björk.
Gammaldanskurs med Mia+ fridans i kulturhuset Selma Lagerlöfs torg.
Halmstad
19,30-23,00
    Trippix
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Diggarna
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
23 januari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders Björk.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders Björk.
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
Polka Rouletten.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Rent Drag
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Ulf - Kode spelmän.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
24 januari Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts. 19.30.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Tore.
25 januari Fredag
Ätransalen
20.00-23.30
    Charlies
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
27 januari Söndag
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Bengt.
Motions och Gilledans.
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
Smålandsstenar
17.00 - 21.00
    C-laget
Ledare: Brittmarie & Kjell Nybörjarkurs.
28 januari Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Benny
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Anders.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
29 januari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid.
Gammaldanskurs med Mia + Fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Rent Drag
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Connys.
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
30 januari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Connys.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Tore C.
Sätila
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Mazurka Ålandsschottis.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Diggarna
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Evert &Gunnar.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
31 januari Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts 19.30.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
Får ja Lov
1900-2100
    Musikanläggning
Buggkväll där Mia ger kursinslag i Kulturhuset Selmalagerlöfs torg.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
1 februari Fredag
Ätransalen
20.00-23.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
3 februari Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Bengt
Smålandsstenar
17.00 - 21.00
    Diggarna
Ledare: PärAnders & Marie Nybörjarkurs.
4 februari Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Conny
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Evert o Co.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
5 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Connys.
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid.
Gammaldanskurs med Mia + fridans i kulturhuset Selma Lagerlöfs torg.
Halmstad
19,30-23,00
    Charlies
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Trippix
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
6 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Bennyz
Högsbo
13.30 - 15.45
    John K.
Sätila
19.00 - 22.30
    Diggarna
Vals, Kalle P:s vals.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    C-laget
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Tore Carlsson.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
7 februari Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts. 19.30.
Friska Viljors GDF
18,30-22,00
    Arne
Årsmöte.
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
10 februari Söndag
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Haga-Lennart.
Motions och Gilledans.
Norrahammars Folkets Hus
18,00 - 21.30
    Sven Gunnars
Gammaldans.
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
Smålandsstenar
17.00 - 21.00
    Sweedz.
Ledare: PärAnders & Marie Nybörjarkurs.
11 februari Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Anders.
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Bengt.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
12 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Dur-X
Får ja Lov
1800 2130
    Tore Carlsson (Trippix).
Gammaldanskurs med Mia+ fridans i kulturhuset Selma Lagerlöfs torg.
Halmstad
19,30-23,00
    Sweeds.
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Charlies
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
13 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Tore Karlsson.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Bengt
Sätila
19.00 - 22.30
    Bennyz
Hambo, Hambo från Turinge.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Dur-X
Tofta bygdegård, Varberg.
14 februari Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.30
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts. 19.30.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
Får ja Lov
1830-2100
    Musikanläggning
Buggkväll där Mia ger kursinslag i Kulturhuset Selmalagerlöfs torg.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Laggar Stig.
17 februari Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
Smålandsstenar
17.00 - 21.00
    Charlies
Ledare: PärAnders & Marie Nybörjarkurs.
18 februari Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Arne
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Göran.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
19 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Connys.
Får ja Lov
1800 2130
    John Carlsson .
Gammaldanskurs med Mia+ fridans i kulturhuset Selma Lagerlöfs torg.
Halmstad
19,30-23,00
    Diggarna
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
20 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Högsbo
13.30 - 15.45
    Dj Jan-Inge.
Sätila
19.00 - 22.30
    Sweedz.
Bonnen Video:   
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Bo Liljedahl
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Evert & Gunnar.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
21 februari Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts. 19.30.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Tore.
24 februari Söndag
Hindås
18:00-21:30
    Charlies
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Evert o Gunnar.
Motions och Gilledans.
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Musikanläggning
Smålandsstenar
17.00 - 21.00
    Trippix
Ledare: PärAnders & Marie Nybörjarkurs.
25 februari Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Bengt
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Conny.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
26 februari Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Sweeds.
Får ja Lov
1800 2130
    Anders Björk.
Gammaldanskurs med Mia+fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    C-laget
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 22.00
    June spelmän.
Gammaldans.
Viggen
19.00-22.00
    Diggarna
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
27 februari Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Trippix
Högsbo
13.30 - 15.45
    Ronny.
Sätila
19.00 - 22.30
    Connys.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Sweeds.
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Musikanläggning.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
28 februari Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts. 19.30.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Arne
Får ja Lov
1830-2100
    Musikanläggning
Buggkväll där Mia ger kursinslag i Kulturhuset Selmalagerlöfs torg.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
    Conny
Snurrebocken
19.00 -21.30
    Conny
3 mars Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
4 mars Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Conny
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Anders.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
5 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Dur-X
Får ja Lov
1800 2130
    Sture Johansson ( Rent drag).
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Charlies
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Connys.
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
6 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Connys.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Arne
Sätila
19.00 - 22.30
    Trippix 2 st.
Bullingen Video:   
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Diggarna
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Musikanläggning.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
7 mars Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Nyb. 18.30 Forts. 19.30.
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Bengt
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Bengt
9 mars Lördag
Viggen
11.00-15.30
    DJ Jonny o Lisbeth.
Viggens Gillesdansdisco. Anmälan krävs. Info på ACLA eller df Viggens hemsida.
10 mars Söndag
Inlands Folkdansare
17.30-20.00
    Evert o Gunnar.
Motions och Gilledans.
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Musikanläggning
11 mars Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Tore.
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Evert o Co.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
12 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Får ja Lov
1800 2130
    Conny
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Dur-X
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Charlies
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
13 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Duo Blå
Högsbo
13.30 - 15.45
    Benny
Sätila
19.00 - 22.30
    Janne & Henrik.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Rent Drag
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Ulf-Kode spelmän.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00.
14 mars Torsdag
Alafors buggkurs
18.30 - 21.00
    Musikanläggning
Avslutning Gemensam. Föranmälan .
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Bengt
Får ja Lov
1830-2100
    Musikanläggning
Buggkväll där Mia ger kursinslag i Kulturhuset Selmalagerlöfs torg.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
15 mars Fredag
Får ja Lov
2000-2300
    Charlies
Gammal- och modern dans Årsmöte kl 19 00 -20 00 Kulturhuset Selma Lagerlöfs torg.
17 mars Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Norrahammars Folkets Hus
18.00 - 21.30
    Diggarna
Gammaldans/Årsmöte 16.00.
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Anders.
18 mars Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Evert.
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Bengt.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
19 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Rent Drag
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid.
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Trippix
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Connys.
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
20 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Högsbo
13.30 - 15.45
    Bengt
Sätila
19.00 - 22.30
    Sweedz.
Beerpolka Video:   
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    C-laget
Tofta bygdegård, Varberg.
Ödsmåls bygdegård
19.30-21.30
    Evert & Gunnar.
Gillesdans med kursinslag. Grundkurs börjar kl 18.00. Avslutning med fika.
21 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Evert.
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskekurs.
Snurrebocken
19.00 - 21.30
    Conny
24 mars Söndag
Inlands Folkdansare
17.30-20.30
    Kode Spelmän.
Motions-Gillesdans Avslutning, Fika ingår.
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
25 mars Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Bengt
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Conny.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
26 mars Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Diggarna
Får ja Lov
1800 2130
    Anders Björk.
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Rent Drag
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 22.00
    C-laget
Gammaldans.
Viggen
19.00-22.00
    Eva o Ingvar
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
27 mars Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Högsbo
13.30 - 15.45
    Sture.
Sätila
19.00 - 22.30
    Connys.
Edelweiss Video:   
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Trippix
Tofta bygdegård, Varberg.
28 mars Torsdag
Friska Viljors GDF
19,30-22,00
    Anders B.
Får ja Lov
1830-2100
    Musikanläggning
Buggkväll där Mia ger kursinslag i Kulturhuset Selmalagerlöfs torg.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
31 mars Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Conny
1 april Måndag
Tre Ting Särögården
19.15 - 21.45
    Arne
Gammaldans med kursinslag..
Viggen
19.15-21.45
    Anders.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
Älvängen
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Avslutning Föranmälan!.
2 april Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Charlies
Får ja Lov
1800 2130
    Tore Carlsson (Trippix).
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Diggarna
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
19.00-22.00
    Rent Drag
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
3 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Kode Spelmän
Högsbo
13.30 - 15.45
    Anders Björk.
Sätila
19.00 - 22.30
    Charlies
Snurrebocken, Körarpolka .
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Sweeds.
Tofta bygdegård, Varberg.
4 april Torsdag
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskekurs.
5 april Fredag
Ätransalen
20.00-23.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
7 april Söndag
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
Skepplanda
17.30 - 20.00
    Evert.
Avslutning Föranmälan!.
8 april Måndag
Viggen
19.15-21.45
    Trippix 2 man.
Viggens motionsdans, Fräntorps Folkets Hus.
9 april Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Connys.
Får ja Lov
1800 2130
    Evert Knapelid.
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Sweeds.
Lagagården, Laholm.
Norrahammars Folkets Hus
19.00 - 21.30
    Musikanläggning
Motionsdans med kursinslag.
Viggen
18.30-22.00
    Trippix
Fräntorps Folkets Hus Fridanskväll 2 gammal/gillesdans 1 bugg/foxtrot..
10 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Connys.
Högsbo
13.30 - 15.45
    Arne
Sätila
19.00 - 22.30
    Eva o Ingvar
AVSLUTNING .
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Diggarna
Tofta bygdegård, Varberg.
11 april Torsdag
Får ja Lov
1830-2100
    Musikanläggning
Buggkväll där Mia ger kursinslag.
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
12 april Fredag
Ätransalen
20.00-23.30
    Connys.
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
13 april Lördag
Rävlanda DG
14:00-ca18:30
    Musikanläggning
Gillesdansdag, se annons.
14 april Söndag
Kode Hemvärnsgård
17.30 - 20.00
    Kode Spelmän
Norrahammars Folkets Hus
18,00 - 21.30
    Eva o Ingvar
Gammaldans.
16 april Tisdag
Borås GDF
19.00 - 22.30
    Trippix
Får ja Lov
1800 2130
    Conny
Gammaldanskurs med Mia+ fridans.
Halmstad
19,30-23,00
    Charlies
Lagagården, Laholm.
17 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Charlies
Högsbo
13.30 - 15.45
    John K.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Trippix
Tofta bygdegård, Varberg.
18 april Torsdag
O-bygden
1900-2115
    Musikanläggning.
Polskekurs.
19 april Fredag
Ätransalen
20.00-23.30
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
22 april Måndag
Sätila
18.00 - 21.30
    Trippix 3st
ANNANDAGSDANSEN kl 18.00-21.30.
23 april Tisdag
Halmstad
19,30-23,00
    C-laget
Lagagården, Laholm.
24 april Onsdag
Anten
19.00 - 21.30
    Spelfinkarna
Högsbo
13.30 - 15.45
    Tore C.
Varbergsbygdens GDF
19,30-23,00
    Dur-X
Tofta bygdegård, Varberg.
25 april Torsdag
O-bygden
1900-2200
    Musikanläggning.
Polskedans.
26 april Fredag
Får ja Lov
1800 2130
    Trippix 2st.
Vårfinal Gammal och modern dans Kulturhuset Selmalagerlöfs torg.
Ny artikel
   
Ätransalen
20.00-23.30
    Eva o Ingvar
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
28 april Söndag
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
30 april Tisdag
Anten
19.00 - 22.00
    Charlies
Valborgsmässoafton.
2 maj Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Diggarna
Karsefors, Ysby.
3 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
5 maj Söndag
Rävlanda DG
18:30
    Musikanläggning
6 maj Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Sweedz, 2 st.
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
9 maj Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Charlies
Karsefors, Ysby.
10 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Dur-X
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
13 maj Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Trippix
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
16 maj Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Dur-X
Karsefors, Ysby.
17 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
20 maj Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
23 maj Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    C-laget
Karsefors, Ysby.
24 maj Fredag
Hambologen
19.00-22.00
    Sweedz.
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
27 maj Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Connys.
30 maj Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Sweeds.
Karsefors, Ysby.
31 maj Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
3 juni Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Charlies
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
6 juni Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Charlies
Karsefors, Ysby.
7 juni Fredag
Hambologen
19.00-22.00
    C-laget
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
10 juni Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Dur-X
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
13 juni Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Trippix
Karsefors, Ysby.
14 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Diggarna
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
17 juni Måndag
Hjortnäs
19.00-22.00
    Diggarna
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
20 juni Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Sweeds.
Karsefors, Ysby.
Hambologen
20.00-23.30
    Rent Drag
Gammaldanskurs med Mia Fridans.
22 juni Lördag
Anten
19.00 - 22.00
    Eva o Ingvar
Midsommardagen.
27 juni Torsdag
Halmstad
19,30-23,00
    Rent Drag
Karsefors, Ysby.
28 juni Fredag
Hambologen
20.00-23.30
    Charlies
Gammaldanskurs med Mia Fridans.